Office w Chmurze wzbogacił się o Skype’a

Po zintegrowaniu swojego komunikatora ze swoją internetową pocztą Outlook.com, Microsoft idzie za ciosem. Przez Skype'a porozmawiamy również używając sieciowego Office'a.

Skype dostępny jest jak na razie podczas korzystania z Word-a i Power Point-a, co znacznie ułatwi pracę grupową. Sama w sobie ta informacja nie jest zbyt pasjonująca, jednak jeśli spojrzymy na szerszy obraz sytuacji, dojdziemy do wniosku, że Microsoft tworzy sobie bardzo podobny ekosystem, do tego, którym może pochwalić się Google. Dokumenty Google, Gmail i Google Hangouts to pierwowzory Office.com, Outlook.com i Skype. Chodzi oczywiście o darmowe wersje tych usług Microsoftu w Chmurze.

Microsoft ma jednak ogromną przewagę na Google. System operacyjny zainstalowany na milionach pecetów na całym świecie. W Windowsie 10 z pewnością pojawią się zintegrowane usługi z Chmury Microsoftu. Jeśli dodamy jeszcze do tego Cortanę, to robi się naprawdę ciekawie. O ile to wszystko zostanie oczywiście dobrze zaprojektowane i będzie działać bez zarzutu.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.