Piraci The Talos Principle uwięzieni w windzie

Chorwackie studio Croteam znane z produkcji Serious Sam w nietypowy sposób zabezpieczyło swoją najnowszą grę logiczną.

Well played, @Croteam. Well played. http://t.co/jHO3BiQoPNpic.twitter.com/UYfYXPlbrH

— Devolver Digital (@devolverdigital) grudzień 28, 2014

The Talos Principle, w którym wcielamy się w przedstawiciela sztucznej inteligencji, szybko zdobyło nie tylko przychylność recenzentów z całego świata, ale też i popularność wśród graczy. Dotyczy to także pirackich kopii. Croteam jednak wcześniej przygotował dla piratów małą niespodziankę. W drugim poziomie gry pirackie wersje posiadają „błąd” polegający na zablokowaniu się windy, którą porusza się bohater, co uniemożliwia zakończenie rozgrywki.

Powyższą „usterkę” zgłosił na steamowym forum jeden z piratów, który nie spodziewał się, że to po prostu rodzaj zabezpieczenia. Pewnie wkrótce i tak powstanie łatka umożliwiająca piratom dalszą zabawę, ale Croteam przynajmniej wykazało się dobrym humorem. W swojej poprzedniej grze Chorwaci także zastosowali podobny zabieg – piracka wersja Serious Sama 3 zawierała nieśmiertelnego skorpiona, który za każdym razem zabijał gracza.

0
Źródło: IGN
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.