Roboty przejmują Amazona

Coraz więcej zawodów jest zagrożonych przez automatyzację. Widać to w wielkich magazynach sklepu Amazon, w których coraz więcej ludzi zastępowanych jest przez roboty.

W Amazonie panuje przedświąteczna gorączka. E-handlowy gigant wkrótce zacznie otrzymywać setki tysięcy zamówień na gwiazdkowe prezenty. Jak sobie poradzić z szybkim i skutecznym przenoszeniem towarów z magazynów, pakowaniem ich i wysyłaniem do kupujących? Do tej pory zajmowali się tym nisko opłacani pracownicy fizyczni. Amazon jednak zatrudnił 15 tysięcy robotów, które zajmują się przenoszeniem i sortowaniem towarów, ułatwiając życie osobom odpowiedzialnym za pakowanie.

Nowi „pracownicy”, jak się okazało, znacznie zwiększyli wydajność pracy magazynów i okazują się tańsi od ich ludzkich odpowiedników. W jednym z magazynów odnotowano wręcz 20-procentowy spadek w wydatkach.

Redakcja CHIP-a nie rozważa na razie zastąpienie redakcji automatami.

0
Źródło: The Big Story
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.