Rosja udostępni publicznie dane ze swoich satelitów

Nie wiadomo, czy jest to realizacja dawno przyjętych planów, czy też zmiana mająca na celu szybkie ocieplenie wizerunku, ale fakt pozostaje faktem – rząd rosyjski zdecydował o odtajnieniu danych zbieranych przez rosyjskie satelity cywilne. I nie tylko rosyjskie.

Oczywiście nie będą to dane o znaczeniu militarnym czy bardzo dokładne zdjęcia każdego fragmentu powierzchni Rosji. Niemniej i tak mogą okazać się przydatne, ponieważ będą to szeroko rozumiane informacje dotyczące naszego globu, czyli te związane ze środowiskiem naturalnym, geologią, klimatem, pogodą, zanieczyszczeniami itp. Mogą okazać się naprawdę przydatne w różnego typu badaniach naukowych, opracowaniach mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców Rosji, a nawet w przedsięwzięciach o charakterze ekonomicznym i biznesowym.

Projekt ustawy na ten temat został opublikowany już w sierpniu, natomiast w grudniu pojawił się oficjalny komunikat na ten temat na jednym z rządowych portali internetowych.

Zdjęcie satelity pochodzi z serwisu Shutterstock.

0
Źródło: sputniknews.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.