Sony odpowiada na Google Glass

Już w styczniu przyszłego roku Sony zaprezentuje oficjalnie na targach CES swój nowy produkt kierowany do miłośników ubieralnych technologii.

SmartEyeGlass Attach będzie spełniał podobną funkcję co Google Glass – dostarczy użytkownikowi informacji pomagających mu w wykonywaniu różnych aktywności (nawigacja, uprawianie sportu itp) i nagra materiały wideo z perspektywy pierwszej osoby. Różnica polega na tym, że produkt Sony będziemy mogli przymocować do zwykłych okularów – czy to korekcyjnych, czy to przeciwsłonecznych. Moduł ma być bardzo lekki (około 40 gramów), a oprócz kolorowego, kontrastowego wyświetlacza OLED o rozdzielczości 640 x 400 pikseli, który będzie wyraźny nawet w pełnym słońcu ma posiadać także dotykowy panel ułatwiający korzystanie z interfejsu oraz akcelerometr i elektroniczny kompas.

Produkt ma trafić do masowej sprzedaży już w przyszłym roku. Jego prototyp będą mogli podziwiać wcześniej goście styczniowych targów CES.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.