Tak zaczyna się przygoda w Dying Light

Techland ujawnił dzisiaj sekwencję otwierającą Dying Light – rozgrywającą się w otwartym świecie polską superprodukcję z gatunku action survival.

Po intrygującym, wypuszczonym w ostatnim tygodniu Story Trailer, gracze mogą teraz nieco bliżej poznać okoliczności, które zapoczątkowały dramatyczną fabułę tej produkcji. Intro przedstawia tło fabularne wybuchu tajemniczej epidemii w skazanym na zagładę mieście Harran, które stało się areną konfliktu pomiędzy lokalnym Ministerstwem Obrony Narodowej oraz GRE (Global Relief Effort) – prywatnej, międzynarodowej organizacji humanitarnej.

Wkraczając do kwarantanny, która miała powstrzymać rozwój nieznanej zarazy, gracze wcielą się w postać Kyle Crane’a – działającego pod przykrywką agenta operacyjnego. Crane zostaje wysłany do Harran z tajnym zadaniem, które z początku wydaje się konieczne i moralnie uzasadnione, jednak z czasem okazuje się zaledwie szachowym ruchem w rozgrywce o najwyższą stawkę. Dying Light na Xbox One, PlayStation 4 i PC pojawi się w 2015 roku, 27 stycznia w Ameryce Północnej i Południowej, 28 stycznia w Azji, Australii i Nowej Zelandii oraz 30 stycznia w Europie.

0
Źródło: Techland
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.