To koniec linii smartfonów Galaxy Alpha

Smartfony Galaxy Alpha były czymś zupełnie innym, jeżeli chodzi o stosowane przez Samsunga wzornictwo. Niestety, nie doczekamy się urządzeń kolejnej generacji, gigant skupi się na smartfonach z serii "A".

Samsung pracuje nad restrukturyzacją swojego działu smartfonowego i konsoliduje swoją ofertę inteligentnych telefonów. Nie mogło obyć się bez ofiar, a jedną z nich jest linia Galaxy Alpha z innowacyjnym, jak na Samsunga, wzornictwem.

Smartfony Galaxy Alpha pojawiły się na rynku kilka miesięcy temu i miały konkurować z iPhonem 6. Urządzenia posiadały metalowe obudowy i ich wygląd, a nie specyfikacja sprzętowa, miały napędzać sprzedaż. Nie odniosły jednak spektakularnego sukcesu.

Linia Alpha zostanie zastąpiona serią „A”, a więc urządzeniami ze średniej półki cenowej, takimi jak Galaxy A5. Na pocieszenie: ów smartfon również posiada nieco metalu w swojej obudowie, choć tylko na elementach wykończeniowych…

0
Źródło: ETnews
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.