Valve już usunęło polskie Hatred ze Steama

Gra gliwickiego studia Destructive Creations Hatred została dodana do programu "Green Light", w którym nieukończone gry mają szansę na zebranie pieniędzy na platformie Steam. Valve jednak nie chce u siebie polskiej gry o psychopatycznym mordercy.

Gra jeszcze nie powstała, ale zdążyła wywołać już wokół siebie szereg kontrowersji. Po opublikowaniu jej zwiastunu przez gliwickie studio Destructive Creations, temat podchwyciły redakcje z całego świata, gdzie redaktorzy rozwodzili się na temat tego, czy gra przekracza dopuszczalny poziom agresji w grach, czy nie. Równie liczne dyskusje odbywały się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Gra pojawiła się dzisiaj na stronie Steam Green Light, gdzie twórcy umieszczają swoje niedokończone produkcje i liczą na jak największą liczbę głosów od graczy. Gra z największą liczbą głosów trafia na platformę Steam, gdzie może już zarabiać pieniądze. Nigdy nie dowiemy się, jak wypadłoby polskie Hatred ponieważ administracja Steama zdecydowała się na usunięcie gry kilka godzin po jej publikacji w Green Light.

0
Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.