VLC wróci na iOS-a

Znakomity odtwarzacz multimedialny o nazwie VLC zniknął z oferty na App Store przy okazji premiery systemu iOS 8. Problemem okazała się otwartość tej aplikacji i jej licencja, niezgodne z regulaminem sklepu. Autorzy i Apple chyba jednak w końcu się dogadali.

VLC to w pełni otwarty odtwarzacz multimedialny, który odtwarza praktycznie wszystkie formaty filmów i muzyki nie potrzebując do tego dodatkowych kodeków od firm trzecich. Aplikacja dostępna jest na Linuxa (w tym Androida), Windows i OS X. Do niedawna była dostępna również na iOS, ale została usunięta z App Store z uwagi na licencję niezgodną z zasadami panującymi w tym sklepie. Wygląda jednak na to, że wróci.

Poinformował o tym Paul Kuehne, główny programista VLC dla OS X i iOS. Twierdzi, że pojawi się na nowo w App Store „już za kilka dni”. Jak tłumaczy, pojawiłaby się wcześniej, ale mechanizm iTunes Connect nie jest obsługiwany przez Apple podczas Świąt.

0
Źródło: VideoLAN
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.