Windows 10 dostanie zupełnie nową przeglądarkę internetową

Internet Explorer jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów Microsoftu, który po raz pierwszy zadebiutował w 1995 roku. Sporo wskazuje na to, że czas tej przeglądarki może dobiegać końca.

W Sieci pojawia się coraz więcej przecieków na temat tego, że Microsoft planuje zaprezentować zupełnie nową przeglądarkę internetową, razem z Windowsem 10. Jej nazwa kodowa to „Spartan” i prawdopodobnie nie jest kolejną wersją Internet Explorera, a zupełnie nowym produktem. Według dobrze poinformowanych źródeł Spartan ma być o wiele lżejszy dla systemu i pomimo tego, że nadal korzystać będzie z rozwiązań Microsoftu, w zachowaniu przypominać ma bardziej Chrome’a, czy Firefoxa.

Internet Explorer miałby być aktualizowany jeszcze przez jakiś czas od premiery Spartana, jednak dość nieprawdopodobnym jest, żeby gigant z Redmond postanowił rozwijać równolegle obie przeglądarki. To oczywiście tylko pogłoski – oficjalnie Microsoft nie potwierdza, ani niczemu nie zaprzecza. Może okazać się również tak, że Spartan to tak naprawdę nowa wersja IE, ale ze zmienioną nazwą, która ma kojarzyć się o wiele lepiej.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.