Wojna Patentowa powoli się kończy

W 2011 roku firmy Microsoft, Apple, Ericsson, BlackBerry, Sony i EMC stworzyły konsorcjum Rockstar, by uniemożliwić Google'owi wykup patentów od bankrutującej firmy telekomunikacyjnej Nortel. Zapłaciły 4,5 miliarda dolarów za sześć tysięcy kluczowych dla branży patentów. Teraz się ich pozbywają.

Wygląda na to, że giganci rynku zaczną rywalizować ze sobą głównie na wolnym rynku, a nie na salach sądowych. Microsoft, Apple i Google zawarły już ugodę w sprawie patentów, jakie narusza system operacyjny Android, a teraz konsorcjum Rockstar zaczyna sprzedawać zakupione od Nortela patenty.

Największym kupcem okazała się firma RPX Clearinghouse, która zajmuje się skupowaniem i uwalnianiem patentów. Za sumę 900 milionów dolarów wykupiła od Rockstara 4000 patentów. Nie będziemy tęsknić za ekstremalnie długimi rozprawami sądowymi, które były efektem Wielkiej Wojny Patentowej…

0
Źródło: WIRED
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.