Wygląda na to, że nikt jeszcze nie korzysta z Lollipopa

Android 5.0 Lollipop jest już od niedawna dostępny dla wybranych urządzeń z Androidem - niektórzy sądzili, że najnowszy Android, w którym "wszystko zmienia się na lepsze" będzie miał o wiele mocniejsze wejście. Niestety tak nie jest.

Google opublikowało właśnie najnowsze, oficjalne statystyki dotyczące ich mobilnego systemu operacyjnego – Androida. Nie, nie pomyliliśmy łącza. Po prostu w oficjalnych statystykach Google’a nie ma jeszcze Lollipopa. Oznacza to, że z Androida 5.0 korzysta mniej niż 0,1% użytkowników Google Play. To z pewnością zmieni się do końca grudnia.

Co do innych wersji Androida, to prym nadal wiedzie wersja KitKat, której udział z 21% (3 miesiące temu) zwiększył się do 33,9%. Udział starszych wersji Androida stopniowo maleje, co oznacza, że użytkownicy pamiętają o aktualizacji swoich urządzeń, bądź po prostu zmieniają je na nowszy model.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.