Za cyfrowe produkty Microsoftu zapłacisz Bitcoinami

Wiele kawiarni, sklepów i hoteli na świecie akceptuje już płatności w kryptowalutach, wśród których najpopularniejszy jest Bitcoin. Do tego grona dołączył w końcu Microsoft.

Dzięki współpracy z Bitpay Microsoft wprowadził do swoich internetowych platform zakupowych płatność bitmonetami. Za wirtualną walutę kupimy cyfrowe dobra takie jak gry, aplikacje czy muzykę na platformach Xbox Games, Xbox Music, Xbox Video, Windows czy Windows Phone. Jest to jednak związane z pewnymi ograniczeniami.

Przede wszystkim z usługi mogą skorzystać na razie wyłącznie mieszkańcy USA. Po drugie swoje konto jednorazowo można doładować tylko kwotą 100 dolarów. Po trzecie zaś w przypadku płatności bitcoinami nie przysługuje nam prawo zwrotu. W sklepach Microsoftu nie kupimy także za kryptowalutę żadnej fizycznej rzeczy – np. smartfonów Lumia.

Płatność Bitcoinami wspiera także PayPal i Dell. Wirtualnej walucie opiera się dość długo Amazon, ale prawdopodobnie jest to tylko kwestią czasu. W końcu największy na świecie gigant internetowego handlu będzie musiał podążać za trendami.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.