Adobe Lightroom w końcu trafia na Androida

Mobilna wersja Lightrooma od dawna dostępna jest już w wersji na iOS. Od teraz mogą ją także pobrać użytkownicy smartfonów z Androidem.

Aplikację mogą pobrać bezpłatnie wszyscy użytkownicy smartfonów z Androidem (4.1 w górę) posiadających minimum czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,7 GHz, 1 GB RAM-u i -uwaga- przynajmniej 8 GB wolnej przestrzeni. Przez 30 dni Adobe Lightroom można testować bezpłatnie, później wymagane jest posiadanie aktywnej subskrypcji Creative Cloud.

Aplikacja pozwala nam wprowadzać zmiany na zdjęciach, które posiadamy w chmurze (także plikach RAW) i importować je bezpośrednio z naszego smartfona. Jej działanie jest ograniczone jednakże do podstawowego panelu – brakuje tu chociażby wsparcia dla stworzonych przez siebie presetów. Najbardziej zastanawia nieobecność mobilnej wersji dla tabletów, na których praca z racji większego ekranu przebiegałaby efektywniej – tym bardziej, że Lightroom w wersji na iPada działa bez zarzutu. Adobe tłumaczy jedynie, że prace nad wsparciem dla tabletów z Androidem trwają – nie wiadomo jednak, kiedy takowa aktualizacja się pojawi.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.