App Store zaczyna rok z nowym rekordem

Sklep z aplikacjami dostępnymi na urządzenia z systemem iOS z roku na rok się rozrasta i bije kolejne rekordy sprzedażowe.

Apple nie musi się martwić o swoje finanse. Każdy kolejny iPhone sprzedaje się rewelacyjnie, a zarobki z cyfrowego sklepu analogicznie wzrastają. Jeszcze pod koniec 2014 roku firma pochwaliła się aż 50% wzrostem sprzedażowym na App Store, w wyniku którego sami developerzy aplikacji zarobili 10 mld dolarów. W porównaniu do 28 mld, jakie zarobili od początku istnienia sklepu w 2008 roku to niesamowita ilość pieniędzy.

W Nowy Rok Apple także weszło z przytupem. Najnowszy raport wykazał, że to właśnie pierwszy stycznia okazał się najbardziej dochodowym dniem w historii sklepu. W ujęciu tygodniowym wykazano, że użytkownicy urządzeń z systemem iOS wydali na aplikacje i zakupy w nich około pół miliarda dolarów.

0
Źródło: VRZone.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.