Apple ponownie pobiło swój rekord sprzedaży iPhone’a

Apple postanowiło pochwalić się swoimi wynikami finansowymi niecałe 24 godziny po tym, jak zrobił to Microsoft. Jednak w tym przypadku, akcje giganta z Cupertino raczej nie spadną, tak jak miało to miejsce w przypadku Microsoftu. Apple bowiem po raz kolejny pobiło jeden ze swoich najważniejszych rekordów.

Chodzi oczywiście o sprzedaż telefonów. Najnowsza generacja iPhone’a: iPhone 6, który od razu pojawił się w dwóch wersjach (6 i 6s) okazał się tak popularnym produktem, że Apple w pierwszym kwartale 2015 roku podatkowego (czyli od 1 października 2014 do 31 grudnia 2014) sprzedało aż

74,5 miliona telefonów

(wliczając w to zapewne inne modele niż iPhone 6 i 6+). W porównaniu do analogicznego okresu z pierwszego kwartału 2014 roku podatkowego jest to wzrost o

23,5 miliona sztuk!

Ciekawe ile z tych 74,5 miliona iPhone’ów trafiło do niezadowolonych użytkowników konkurencyjnych systemów operacyjnych.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.