AR Drone 2.0 kontrolowany smartwatchem [wideo]

Sterowanie dronami tylko z pozoru wydaje się proste. Oprócz tabletów i smartfonów do obsługi bezosobowych statków latających będziemy mogli wkrótce wykorzystać takie gadżety jak smartwatche i okulary do rozszerzonej rzeczywistości.

Jak takie rozwiązanie się sprawdzi możemy podejrzeć już na powyższym filmiku. Programistom Sony udało się połączyć trzy urządzenia w jeden sprawnie działający system. AR Drone 2.0 jest kontrolowany całkowicie z poziomu smartwatcha Sony. Zegarek przenosi gesty na odpowiedni ruch drona. Z kolei okulary Sony SmartEyeglass wyświetlają ekranik HUD ułatwiający nawigację. Nad wszystkimi urządzeniami czuwa jeszcze smartfon.

Z pozoru wygląda to ciekawie, aczkolwiek nie jestem przekonana, by kontrolowanie dronów gestami było wygodne na dłuższą metę. Każdy, kto kiedykolwiek siadł za sterami drona wie, jak bardzo czułe są to urządzenia, a ludzkie gesty nie są tak dokładne jak tradycyjne interfejsy dotykowe.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.