Będą aż dwie Zatoki Piratów!

Tajemnicze odliczanie na ThePirateBay skończy się za trzy dni. Wtedy to, zatoka piratów prawdopodobnie odrodzi się, niczym feniks z popiołów, aby ponownie zakłócać sen i dobre samopoczucie wytwórni filmowych i muzycznych. Co więcej: TPB może powrócić aż w dwóch odsłonach.

Dlaczego w dwóch? Część załogi, która zajmowała się prowadzeniem serwisu opuściła grupę i chce stworzyć własną wersję Zatoki Piratów. Powodem odejścia były podobno problemy związane z kwestiami finansowymi i komunikacją.

Wygląda to tak, jakby obecni właścicielie TPB stawiali zyski z reklam wyświetlanych na stronie ponad swoich pracowników, którzy zajmują się obsługą techniczną serwisu, moderowaniem torrentów i całą masą innych, niezbędnych do funkcjonowania strony rzeczy.

Należy też zastanowić się, czy po tak długiej przerwie w funkcjonowaniu Zatoki Piratów, serwis będzie w stanie powrócić do liczby dziennych odsłon, którymi mógł szczycić się przed zamknięciem. Sieć nie znosi próżni, a Zatoka Piratów nie była jedyną wyszukiwarką torrentów. Była po prostu najpopularniejsza.

0
Źródło: TorrentFreak
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.