Bill Gates powie Wam jak smakuje woda z ludzkich odchodów

Nie od dziś wiadomo, że Bill Gates mocno poświęca się działalności charytatywnej. Miliarder chce rozwiązać problemy nękające najbiedniejsze kraje. Dzięki jego dotacjom naukowcy mogą realizować takie pomysły jak opisywana tu nietypowa oczyszczalnia ścieków.

Janicki Bioenergy Omniprocesor to system oczyszczalni, który można postawić praktycznie w dowolnym miejscu na Ziemi. Maszyna spala ludzkie odchody, a w wyniku tego procesu otrzymujemy energię elektryczną, popiół i wodę zdatną do picia. Z odchodów około 100 tys. ludzi jest w stanie wyprodukować 86 tys. litrów wody oraz 250 kW energii, której część zasili cały system, a część można wykorzystać na potrzeby mieszkańców okolicznych terenów. Sam proces oczyszczania od momentu włączenia odpadów do obiegu zajmuje około 5 minut.

A jak smakuje tak wytworzona woda? Bill Gates na swoim blogu zapewnia, że „smakuje tak samo jak zwykła woda z butelki, a znając inżynierię jaka stoi za tą technologią naprawdę chętnie piłby ją codziennie.” Testy pilotażowe zostaną wdrożone jeszcze w tym roku w Dakarze.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.