Bill Gates również obawia się sztucznej inteligencji

Elon Musk i Stephen Hawking już wcześniej podnosili temat sztucznej super inteligencji. Wczoraj do tego grona dołączył Bill Gates. We wczorajszym AMA przeprowadzonym w serwisie Reddit, założyciel Microsoftu napisał:

Należę do obozu zaniepokojonych super inteligencją. Na początku maszyny wyręczą nas w wielu pracach, jednak nie będą jeszcze super inteligentne. Ten okres będzie bardzo pozytywny, jeśli będziemy nim dobrze zarządzać. Kilka dekad po nim, sztuczna inteligencja może okazać się problemem. Zgadzam się z Elonem Muskiem i innymi w tej kwestii i nie rozumiem beztroski niektórych.

Musk, Gates i Hawking zgodnie twierdzą, że stworzona przez nas sztuczna inteligencja prędzej, czy później może „myśleć” zupełnie inaczej niż ludzie, przez co jej działania nie będą zgodne z naszym szeroko pojętym interesem. Nikt nie mówi, że spełni się scenariusz Terminatora, jednak prawdopodobnie w tym stuleciu czeka nas poważna dyskusja na temat ograniczeń, jakie trzeba będzie wprowadzić dla inteligentnych maszyn. Całość redditowego AMA można znaleźć tutaj.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.