Blizzard ma poważny problem z Overwatch

Overwatch to sieciowa strzelanina drużynowa, którą mieliśmy okazję zobaczyć po raz pierwszy na ostatnim Blizzconie. Wiele wskazuje na to, że Blizzard będzie zmuszony do zmiany tytułu swojej najnowszej produkcji. Jak widać - nawet najwięksi mają czasem problem z dopełnieniem formalności.

Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych poinformowało studio Blizzard o zawieszeniu rozpatrywania podania dotyczącego uznania Overwatch za znak towarowy. Urzędnicy nie zrobili tego ze złośliwości. Po prostu uważają, że tytuł gry może mylić się ze znakiem zarejestrowanym przez Innovis Labs. Innovis Labs to małe studio, które zajmuje się tworzeniem aplikacji na smartfony. Jeden z ich programów nazywa się właśnie Overwatch i jest wykorzystywana przez uczestników meczy paintballowych i fanów ASG.

Co zatem z nową grą Blizzarda? To zależy. Jeśli właściciel Innovis Labs da się przekonać do zmiany nazwy swojej aplikacji i odsprzedania znaku towarowego, Overwatch nie zmieni tytułu. Jeśli jednak Innovis Labs okaże się uparte i nie da się przekonać, Blizzard będzie musiał zmienić tytuł swojej najnowszej produkcji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.