Co kryje w sobie Microsoft HoloLens?

Przy okazji prezentacji systemu Windows 10, Microsoft zaprezentował możliwości jakie daje wbudowany w nowe Okienka moduł Holographic a także referencyjne gogle HoloLens. Co znajduje się wewnątrz tego urządzenia?

By Windows Holographic mógł spopularyzować microsoftową wizję rzeczywistości rozszerzonej, nie może wymagać od sprzętu zbyt wiele by nie podbijać jego ceny. Tymczasem Microsoft stwierdził podczas prezentacji, że referencyjne okulary HoloLens mają w sobie aż trzy procesory: jednostkę centralną, układ graficzny i układ „holograficzny”. Według informacji, do jakich dotarła redakcja PCWorlda, pierwsze dwa są częścią składową Intel „Cherry Trail”.

Cherry Trail to nazwa kodowa procesorów Intel Atom nowej generacji, które w tym roku pojawią się w smartfonach i tabletach. Wykorzystują one architekturę Broadwell i są produkowane w 14-nanometrowym procesie technologicznym. Posiadają wbudowaną obsługę sieci bezprzewodowych i bezprzewodowego ładowania.

0
Źródło: PCWorld
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.