Cyanogen chce usunąć Google z Androida

CEO Cyanogena, Kirt McMaster zaczął swoje wystąpienie na sympozjum, które odbyło się w zeszłym tygodniu w San Francisco od następującego zdania: Próbujemy pozbyć się Google z Androida. O co chodzi?

Cyanogen pracuje rzekomo nad wersją Androida, która w żaden sposób nie korzysta z usług Google. Według McMastera taką wersją zainteresowani są zarówno producenci telefonów, jak i twórcy aplikacji:

Tworzymy wersję Androida, która jest bardziej otwarta, dzięki czemu możemy dostosować ją do usług większej ilości partnerów, dzięki czemu ich usługi będą traktowane, jako usługi systemowe. — mówi McMaster.

Cały ten plan nie jest zbyt szczegółowy, przynajmniej na razie. McMaster nie zdradził również jak Cyanogen ma zamiar uniknąć batalii z Google w sądzie – podejrzewamy, że gigant z Mountain View raczej nie będzie wniebowzięty, kiedy dowie się, że ktoś chce usunąć usługi Google z Androida.

0
Źródło: phoneArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.