Dolfi – mobilna pralka wielkości… mydełka

Ile razy na wakacjach czy podróży służbowej praliście w umywalce ubranie, które zabrudziło się w najmniej odpowiednim momencie, a potem traciliście cenny czas na prasowanie wygniecionego w ten sposób materiału? Z Dolfi zapomnicie o tych dwóch czynnościach.

Urządzenie przypominające mydełko wystarczy wrzucić do dowolnego pojemnika z wodą czy zlewu, podłączyć do prądu, dolać trochę płynu do prania i… to wszystko. Po 30 minutach mamy pachnące i czyste ubranie, bez żadnych zagnieceń. Dolfi wykorzystuje tu sprawdzoną już technologię czyszczenia ultradźwiękami. W podobny sposób czyści się chociażby biżuterię, okulary czy zegarki.

Taka mobilna pralka zmieści się w torebce czy walizce podróżnej i zagwarantuje nam szybkie pranie bez ryzyka utraty koloru i bez znaczącej ingerencji z naszej strony. Na razie urządzenie jest w fazie prototypowej. Na dniach ma wystartować kampania w serwisie Indiegogo, która będzie miała na celu zebranie środków finansowych na rozpoczęcie procesu masowej produkcji. Sugerowana cena Dolfi będzie wynosić około 90 dolarów.

0
Źródło: Gizmodo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.