Duża akcja serwisowa lustrzanek Nikona

Nikon poważnie potraktował zgłoszenia użytkowników dotyczące występującej na niektórych zdjęciach "nienaturalnej flary". Przeprowadził własne dochodzenie, a teraz ogłosił bezpłatną akcję serwisową.

Pełnoklatkowy Nikon D750 zdobywa – i to zasłużenie – wysokie noty w wielu testach, ale okazało się, że dotyczy go jednak pewien problem. W specyficznych sytuacjach, zwłaszcza podczas wykonywania zdjęć lekko pod słońce i pod określonym kątem, na zdjęciach pojawiają się wyraźne odbłyski, pochodzące prawdopodobnie z obiektywu. Na dodatek wyglądają one dość nienaturalnie, zwłaszcza z powodu wyraźnej górnej ciemnej krawędzi rozjaśnionego fragmentu zdjęcia.

Tak to wygląda na filmie, przygotowanym przez jednego z użytkowników tego modelu aparatu:

Trzeba przyznać, że firma Nikon potraktowała całą sprawę profesjonalnie – najpierw przeprowadziła własne testy, a teraz, począwszy od końca stycznia 2015 roku, zaoferowała bezpłatny serwis dla użytkowników modelu D750. Równocześnie przedstawiciele firmy przeprosili użytkowników za zaistniałą sytuację.

0
Źródło: nikonusa.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.