„Eksplodujące kociaki” miażdżącym hitem Kickstartera

Kojarzycie Oatmeala? Jeśli nawet nie po pseudonimie to z pewnością przejeżdżając po facebookowej tablicy nie raz natknęliście się na jego humorystyczne rysunki. Nowa gra karciana z jego ilustracjami przeżywa właśnie oblężenie na Kickstarterze.

Matthew Inman, czyli Oatmeal, wraz z dwojgiem znajomych stworzył szaloną, prostą i zabawnie ilustrowaną grę karcianą. Do jej wydania potrzebował zaledwie 10 tys. dolarów, jednak Internauci rzucili się na nią jak szczerbaci na suchary. Kwota ta została zebrana w niecałe 20 minut, a na ten moment przekroczyła już 1,7 mln dolarów! Strach pomyśleć do czego dojdzie ostatecznie – w końcu kampania potrwa jeszcze 29 dni.

Exploding Kittens opiera się na podobnych zasadach co Rosyjska Ruletka. Gracze kolejno ciągną karty, a jeśli wyciągnie się obrazek z eksplodującym kotem – wypada się z gry. Chyba, że posiada się odpowiednie karty defensywne lub karty akcji specjalnych w rodzaju wskaźnika laserowego odwracającego kocią uwagę.

Tradycyjna wersja gry kosztuje 20 dolarów. Ta przeznaczona dla dorosłych i cechująca się bardziej niewybrednymi żartami kosztuje 35 dolarów.

0
Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.