Exynos 7 miażdży konkurencję

Samsung projektuje nowy smartfon z 64-bitowym Exynosem 7420, a wiemy to dzięki aplikacji testującej Geekbench, z której najwyraźniej ktoś skorzystał, by sprawdzić wydajność telefonu. Ta robi duże wrażenie.

W aplikacji Geekbench pojawiły się pierwsze wyniki testów wydajnościowych procesora Exynos 7420. W testach dla pojedynczego rdzenia osiągnął wynik 1520 punktów, znajdując się na drugim miejscu, tuż po Nexusie 9 z Tegrą K1 (1800 punktów). To jedyny test, w którym ów procesor znalazł godnego konkurenta.

Exynos od dawna jest nieco wydajniejszy od odpowiadających mu Snapdragonów, ale różnice były na tyle małe, że wręcz pomijalne. Teraz układ Samsunga zostawił w testach wielordzeniowych całą konkurencję w tyle, osiągając wynik 5478 punktów. Na drugim miejscu znalazł się procesor Exynos w smartfonie Galaxy Note 4 (około 4000 punktów). Telefony z procesorem Snapdragon 805 osiągnęły około 3000 punktów.

0
Źródło: VR-Zone
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.