Facebook doczekał się lżejszej i szybszej wersji na Androida

Mobilna odsłona najpopularniejszej platformy społecznościowej świata mimo upływu lat i licznych aktualizacji wciąż pozostawia sporo do życzenia, co odczuwają zwłaszcza użytkownicy słabszych smartfonów.

Na Google Play właśnie wylądowała odchudzona wersja aplikacji stworzona specjalnie na potrzeby krajów rozwijających się, gdzie sieć 2G jest dominująca. Zajmująca zaledwie 252KB miejsca na smartfonie apka przypomina swym wyglądem Facebooka sprzed kilku lat – nie ma tu dostępu do aplikacji, reklam i samoodpalających się filmików wideo. Zamiast tego aplikacja szybko się ładuje, daje dostęp do powiadomień, czatu i umożliwia dzielenie się oraz przeglądanie zdjęć. Innymi słowy wszystko co jest nam najbardziej potrzebne.

Przypuszczam, że wielu z Was z miejsca zamieniłoby aplikację niestety oficjalnie jest ona na razie dostępna tylko w Bangladeszu, Afryce Południowej, Sudanie, Zimbabwe, Wietnamie i Nepalu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wyszukać w sieci plików APK. Pamiętajcie jednak, że takie instalacje przeprowadzacie na własną odpowiedzialność.

0
Źródło: Pocket-lint.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.