Facebook urósł o 13 procent

Firma Facebook zaprezentowała swoje sprawozdania fiskalne za ostatni kwartał ubiegłego roku oraz za cały ubiegły rok. Portal społecznościowy cały czas rośnie, wbrew przewidywaniom wielu analityków.

Rok 2014 to dla Facebooka duże przyrosty w przychodach i w ilości aktywnych użytkowników. Tych przybyło, w porównaniu do poprzedniego roku, o 13 procent, co oznacza, że miesięcznie na Facebooka loguje się 1,39 miliarda aktywnych użytkowników, a 890 milionów… dziennie.

526 milionów z tych użytkowników korzysta z Facebooka wyłącznie z poziomu urządzenia mobilnego, to wzrost o 78 procent względem ubiegłorocznych 296 milionów. W sumie użytkowników mobilnych, licząc z tymi którzy również logują się z komputerów osobistych, jest 745 milionów.

Przychody Facebooka wzrosły o 58 proc. i wyniosły za cały rok 12,47 miliarda dolarów, co przełożyło się na zysk w wysokości 701 milionów.

0
Źródło: Facebook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.