GO_PRO! Zaprogramuj sobie przyszłość

Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej "MERITUM" stworzyło sieć punktów GO_PRO!, czyli Gminnych Ośrodków Programowania.

GO_PRO to ciekawy i wartościowy projekt realizowany przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „MERITUM”, który objęliśmy swoim patronatem. Polega on na stworzeniu sieci punktów GO_PRO!, czyli Gminnych Ośrodków Programowania. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych rozwijają w nich swoją kreatywność oraz uczą się logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. W 2014 roku w zajęciach wzięło udział 1200 dzieci z terenów zagrożonych e-wykluczeniem.

Pierwsze punkty powstały przy bibliotekach na terenie całej Polski. Zostały wyposażone w sprzęt do nauki programowania, m.in. zestawy klocków Lego Mindstorms. To klocki służące do konstrukcji prawdziwych robotów, których zachowanie można dowolnie programować.

Projekt tworzenia sieci GO_PRO! wspiera i finansuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Honorowym patronatem objęli go Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz IT Leader Club Polska.

0
Źródło: GO_PRO!
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.