Gogle VR prosto z obudowy smartfona

Gadżety do wirtualnej rzeczywistości to jeszcze nisza na rynku, ale pojawia się coraz więcej ciekawych ofert. Jedni, jak Google stawiają na niską cenę, inni na wysoką jakość i wygodę gogli. Ready VR plasuje się gdzieś pomiędzy nimi.

Świeży startup z Kickstartera to prototyp gogli VR wykonanych z lekkiego tworzywa. Podobnie jak kartonowy Google Cardboard, Ready VR także wymaga samodzielnego złożenia. W tym przypadku jednak wykonujemy tę czynność znacznie szybciej. Konstrukcja jest tak przemyślana, że stanowi zarazem obudowę smartfona. Tym samym gogle VR będziemy posiadać zawsze pod ręką, a to niewątpliwa zaleta. Dodatkowo będziemy mogli łatwiej dostać się do ekranu naszego urządzenia niż w przypadku alternatywnych modeli.

Minusem jest na pewno grubość całej konstrukcji – nie każdy przełknie tak grubą obudowę. Cena gadżetu także nie jest niska. Pomysłodawca życzy sobie aż 150 dolarów. Na razie Ready VR zbiera potrzebne fundusze, by ruszyć ze sprzedażą gogli dla modeli flagowych smartfonów z Androidem. Jeśli zbiórka chwyci, na rynek wejdą też wersje dla pozostałych telefonów.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.