Google Domains wystartowało w USA

Internetowy gigant z Mountain View uruchomił swoją nową usługę, dzięki której każdy, w maksymalnie prosty sposób będzie mógł zarejestrować i zarządzać domeną internetową. Google Domains wystartowało w sierpniu 2014, jednak wtedy dostępne było tylko dla "wewnętrznych testerów".

Dzisiaj z Google Domains może korzystać już każdy, o ile mieszka na terytorium Stanów Zjednoczonych. Serwis rejestracji domen Googla połączony jest od razu z kreatorami stron WWW, jak na razie na liście znalazły się: Shopify, Squarespace, Weebly, Wix i oczywiście Blogger Google’a.

Oprócz rejestrowania nowych domen, Google obiecuje opcję transferu istniejącego już adresu do Google-Domains. Nowy serwis zaoferuje swoim użytkownikom m.in ukrycie danych właściciela domeny, zmianę ustawień DNS, oraz stworzenie do 100 subdomen powiązanych z zarejestrowanym adresem (oraz 100 aliasów pocztowych w jednej domenie).

Biorąc pod uwagę rynek reklamy i wyszukiwarek w Sieci, możemy stwierdzić, że branża domeniarska ma powody do obaw. Google ze swoimi zasobami bez problemu może zaoferować bardzo konkurencyjną ofertę i przejąć klientów, którzy korzystali do tej pory z usług konkurencji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.