Google ostrzega przed usterką w Windows

Kilka tygodni temu Microsoft załatał lukę w zabezpieczeniach swojego systemu operacyjnego, którą wykryła firma Google. Teraz znowu to robi, na dodatek publikując instrukcję obsługi jak ją wykorzystać do niecnych celów.

Wykryta usterka dotyczy mechanizmu zabezpieczenia dostępu do systemu za pomocą kont użytkownika, jest obecna w systemach Windows 7 i nowszych i pozwala na dostęp do zaszyfrowanych przez danego użytkownika danych. Microsoft potwierdził istnienie tej luki i zapewnia, że ma już gotowe rozwiązanie.

Łatka miała być już udostępniona w tym miesiącu, jednak, jak twierdzi Microsoft, wystąpiły problemy techniczne i jej publikacja została przesunięta na luty. Firma Google odmówiła wstrzymania się z publikacją informacji jak wykorzystać ową usterkę, co oznacza, że użytkownicy systemu Windows zostali narażeni na pewne niebezpieczeństwo aż do momentu w którym Microsoft umieści stosowną aktualizację w usłudze Windows Update. Google twierdzi, że w ten sposób motywuje programistów do szybszego reagowania na zgłoszenia.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.