Google Translate nie chce być w tyle za Skypem

Pół roku temu Microsoft zaprezentował efekt prac nad nową funkcjonalnością swojego programu do wideokonferencji. Rozmów tłumaczonych w locie doczeka się także Tłumacz Google.

Prezentacja Skype’a zrobiła w lipcu duże wrażenie. Dziś każdy może samodzielnie przetestować jej działanie, choć tłumaczenie w locie rozmowy głosowej ograniczone jest na razie do języka angielskiego i hiszpańskiego. W międzyczasie Google również pracuje nad nową funkcjonalnością swojego translatora.

Google Translate potrafi od dawna przetłumaczyć mowę użytkownika, ale musimy za każdym razem wznawiać nagranie i czekać aż system przeanalizuje wypowiedź. Efekt tłumaczenia zaś jest daleki od perfekcji. To wszystko ma się jednak zmienić, jeśli wierzyć informacjom podanym przez New York Times.

Androidowa aplikacja Google Translate ma niedługo otrzymać aktualizację, która wprowadzi tłumaczenie „bliższe perfekcji” i to w dodatku w locie. Dzięki temu apka stanie się bardziej przydatna w rozmowach z obcokrajowcami. Dodatkowo oprogramowanie ma pozwalać na tłumaczenie znaków sfotografowanych smartfonem.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.