HyperX stawia na szybkość i wytrzymałość

HyperX, podczas tegorocznej odsłony międzynarodowych targów CES 2015, zaprezentował najszybszy i najbardziej wytrzymały dysk SSD z najnowszej serii Predator. HyperX Predator PCIe SSD jest dostępny w dwóch wersjach pojemność pojemności 240GB lub 480GB. Oba wspomniane dyski pojawią się w sprzedaży w lutym tego roku, a na przełomie pierwszego i drugiego kwartału na sklepowe półki trafi kolejna wersja o pojemności 960GB.

Dzięki zastosowaniu interfejsu PCIe, dyski z serii Predator osiągają prędkości przesyłu danych, sięgające do 1400 MB/s podczas odczytu i do 1000 MB/s w przypadku zapisu. Całością zarządza kontroler Marvell 88SS9293. Z kolei obudowa w standardzie M.2 zapewnia obsługę platform najnowszej generacji z gniazdami M.2 PCIe. Niemniej jednak, w sprzedaży będzie dostępna także wersja z różnorakimi adapterami, pozwalającymi na podłączenie urządzenia do płyt głównych bez socketu M.2. W takim wypadku, dysk możemy wpiąć do standardowego slotu PCI Express. Sam adapter HHHL będzie wyposażony zarówno w standardowe, jak i niskoprofilowe zawiasy, aby jak najbardziej ograniczyć zajmowaną przez niego powierzchnię.

Źródło: HyperX
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.