IeSF zorganizuje e-sportowe mistrzostwa świat a w Łodzi

Łódź zostanie gospodarzem tegorocznej edycji mistrzostw IeSF 2015 World Championship. Zmagania e-sportowców odbędą się w samej Atlas Arenie.

International e-Sports Federation to koreańska organizacja, która od lat stara się o status głównej, międzynarodowej federacji sportów elektronicznych. W przeszłości, Koreańczycy starali się również o nadanie e-Sportowi statusu dyscypliny olimpijskiej, jednak po kilku niepowodzeniach, ich zapał, jeśli chodzi o tą sprawę nieco przygasł.

Jak dotąd odbyły się już cztery edycje IeSF World Championship: dwie z nich zorganizowano w Korei Południowej, następnie organizatorzy przenieśli się do Rumunii, a obecny sezon IeSF skończy się finałem w Baku – stolicy Azerbejdżanu.

Jak na razie wybrano dwie pierwsze dyscypliny, które będą obecne w Łodzi: Dota 2 i Counter Strike: Global Offensive. Reszta szczegółów jak na razie pozostaje tajemnicą. IeSF obiecuje zdradzić więcej informacji w lutym.

0
Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.