iSketchnote Slate – gdy tęsknisz za ręcznie sporządzanymi notatkami

Praktycznie do każdego tabletu możemy dokupić rysik, który przydaje się w aplikacjach graficznych czy tworzeniu własnych notatek. Są wśród nas jednak użytkownicy, którzy chętnie zamieniliby ekran tabletu na tradycyjny papier, bez rezygnowania z zalet cyfrowego pisma.

Slate jest czymś w rodzaju tradycyjnego szkicownika z kartkami wybranymi przez użytkownika, po którym piszemy zwyczajnym długopisem, lub dedykowanym zapewniającym według producenta „większy komfort pisania”. Urządzenie bezprzewodowo komunikuje się z naszym tabletem, a wszelkie rysunki czy notatki są przetwarzane w czasie rzeczywistym dzięki aplikacji iSketchnote, która pozwala też na szybką obróbkę czy zapis tekstu. Fajną możliwością jest też zapisanie naszych notatek w formie wideo, dzięki czemu osoby, które dużo szkicują będą mogły pochwalić się kolejnymi etapami swojej pracy czy stworzyć poradniki na YouTube.
Całość jest zamknięta w obudowie, która stanowi też podstawkę pod tablet. Urządzenie jest zasilane baterią ładowaną przez USB. Na jednym ładowaniu może przepracować miesiąc. Slate zadebiutuje jeszcze w tym roku. Za podstawkę, urządzenie i dwa długopisy zapłacimy 178 dolarów.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.