Kijek do selfie zbanowany w Wielkiej Brytanii

Trend na zdjęcia z ręki spopularyzował gadżet, który w okresie świątecznym był najchętniej kupowanym prezentem w UK. Niestety nie wszędzie można z niego korzystać.

Selfie Stick, czyli teleskopowy statyw dla amatorów smartfonowej fotografii, który ułatwia wykonanie grupowej fotografii czy poszerzenie kadru wydaje się bardzo niepozornym przyrządem. Jednak są miejsca, w których nie można z niego korzystać.

Najpierw kijek do selfie został zakazany w Korei Południowej. Modele z łącznością Bluetooth umożliwiające zdalne wykonanie fotografii muszą tam przejść specjalną procedurę i otrzymać wymagany certyfikat. Ale takie obwarowanie w Korei Południowej nikogo raczej nie dziwi. Zdziwią się natomiast angielscy kibice, którzy nie będą mogli wejść na stadion Arsenalu podczas meczu jeśli zabiorą ze sobą wspomniany przyrząd. Przepisy zabraniają bowiem wnoszenia przedmiotów, które mogłyby zostać użyte jako broń, bądź zagrażałyby bezpieczeństwu publicznemu, o czym poinformował właśnie rzecznik prasowy klubu.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.