Lenovo LaVie: najlżejsza 13-stka na rynku

Po tym, jak Lenovo pochwaliło się, że sprzedało już 100 milionów Thinkpadów, firma przeszła do kontrataku. LaVie to nowa seria laptopów Lenovo, która została zaprezentowana dzisiaj, podczas targów CES.

LaVie składa się podobnie do Yogi, dzięki czemu można korzystać z niego w formie tabletu. To co jest jednak najbardziej imponujące, to waga urządzenia. 780 gram przy 13-calowej przekątnej ekranu to rzeczywiście imponujący wynik. Lenovo osiągnęło go stosując magnezowo-litową obudowę, która oprócz swojej lekkości, zapewnia również całkiem niezłą wytrzymałość.

W środku z kolei znalazła się piąta generacja procesorów Intel – reszta specyfikacji pozostaje na razie owiana tajemnicą. Wiemy tylko tyle, że LaVie dostępny będzie w dwóch wersjach: HZ550 i HZ750. Ten drugi będzie szybszy i droższy o 200 dolarów. HZ550 ma kosztować 1299$, a HZ750 1499$.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.