Lizard Squad coraz potężniejszy

Miałaś lub miałeś dziś problem z dostępem do twoich ulubionych serwisów społecznościowych? Nie, to nie wina twojego dostawcy internetowego, a grupy hackerskiej Lizard Squad.

Grupa Lizard Squad dokonuje coraz śmielszych ataków. Dzisiejszego dnia, metodą DDoS, udało jej się „wyłączyć” kilka witryn, w tym Facebooka i należącego doń Instagrama, AIM-a, Hipchata, MySpace’a i Tindera. „Jaszczury” same się przyznały do przeprowadzenia ataku za pośrednictwem Twittera, którego w ataku pominięto.

Co ciekawe, Facebook twierdzi, że problemy z dostępnością jego witryn nie wyniknęły z żadnego ataku, a z „wewnętrznych problemów w serwerowni, wywołanych aktualizacją oprogramowania”. Trudno ustalić kto mówi prawdę, pragniemy jednak przypomnieć, że ta sama grupa niedawno skutecznie zaatakowała serwery malezyjskich linii lotniczych, a także sieci Xbox Live i PlayStation Network.

Facebook, Instagram, Tinder, AIM, Hipchat #offline#LizardSquad

— Lizard Squad (@LizardMafia) styczeń 27, 2015

If only we didn’t use twitter to communicate…

— Lizard Squad (@LizardMafia) styczeń 27, 2015

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.