Lizard Squad do wynajęcia

Grupa hakerska Lizard Squad była odpowiedzialna za sparaliżowania działania sieci PlayStation Network i Xbox Live. Te "sukcesy" zainspirowały ją do stania się... przestępcami do wynajęcia.

Ile kosztuje sparaliżowanie działania danej witryny lub usługi internetowej? Grupa Lizard Squad nie owija w bawełnę i opublikowała… swój cennik usług. Wyłączenie z działania witryny na sto sekund ma kosztować sześć dolarów. Jeżeli chcemy się jej pozbyć na osiem godzin, musimy zapłacić 130 dolarów. Inne ataki to konieczność uiszczenia opłaty od 30 do 500 dolarów, w zależności od celu i jego złożoności.

Opłat można dokonywać wyłącznie w formie bitcoinów, wkrótce ma dojść również obsługa PayPala. Policja jak dotąd zdołała pojmać tylko jednego członka Lizard Squad. Na razie nie wiadomo, czy ktokolwiek zdecydował się wynająć grupę do „niecnych” celów.

0
Źródło: Maximum PC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.