Mobilna wersja Google Translate doczekała się aktualizacji

Zaledwie przedwczoraj informowaliśmy Was o pracach nad nowymi funkcjonalnościami Tłumacza Google w wersji dla iOS i Androida. Długo nie musieliśmy czekać za wprowadzeniem ich w życie.

Do mobilnej wersji Google Translate dodano funkcję znaną z Word Lens – czyli tłumaczenie napisów ze zdjęć. Od teraz nie musimy już mieć połączenia z internetem, by wykorzystać to narzędzie. Wystarczy skierować obiektyw na interesujący nas znak czy zapis w menu restauracji, by system przetłumaczył tekst na wybrany przez nas język. Oczywiście nie działa to tak jak na zaprezentowanym wyżej GIF-ie, ale w sposób równie funkcjonalny.

Aktualizacja przynosi także tłumaczenie rozmowy w czasie rzeczywistym. Wystarczy dwukrotnie wcisnąć przycisk mikrofonu, by system automatycznie wykrył język obu rozmówców, a następnie można prowadzić już zwyczajną rozmowę, bez konieczności każdorazowego klikania w ikonkę. Niestety funkcja ta działa na razie tylko dla siedmiu języków, wśród których brakuje polskiego (angielski, niemiecki, francuski, włoski, portugalski, rosyjski i hiszpański).

0
Źródło: dailymail.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.