Na Twitch.tv już wkrótce pojawi się muzyka!

Okazuje się, że koncert Steve'a Aokiego nie był jednorazowym wybrykiem, a początkiem czegoś większego. Twitch.tv ogłosiło właśnie, że już wkrótce na stronie pojawi się nowa kategoria o nazwie "Muzyka".

Dzięki temu każdy artysta będzie mógł zaprezentować swoje kompozycje na żywo, bądź (tak jak robi to na przykład Deadmau5) transmitować na żywo sam proces tworzenia muzyki. Do tego dochodzą jeszcze transmisje z koncertów na żywo i festiwali i inne formy prezentacji muzyki, które z pewnością zostaną opracowane na tą okoliczność.

Oprócz tego Twitch pochwalił się, że udostępnia swoim streamerom bazę zawierającą ponad 500 utworów muzycznych, z których mogą korzystać podczas transmitowania gier. Do tej pory bardzo dużo zarchiwizowanych nagrań na twitch.tv musiała być wyciszana ze względu na problemy z prawem autorskim dotyczącym muzyki.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.