Następca Internet Explorera już oficjalnie

Wraz z Windows 10 pojawi się nowa przeglądarka internetowa, której nazwa kodowa to Spartan. Będzie ona wykorzystywała nowy silnik renderujący oparty o wykorzystywanego dotychczas Tridenta.

Microsoft Spartan (nazwa tymczasowa) to nowa przeglądarka, która trafi do wszystkich wersji Windows 10, zarówno tych smartfonowych, jak i dla „dużych” komputerów. Zostanie ona wyposażona w nową generację silnika Trident, znacznie odchudzonego w porównaniu do tego obecnego w Internet Explorerze, co ma pozwolić mu szybciej się rozwijać i… szybciej działać.

Przeglądarka będzie obsługiwała notatki dokonywane za pomocą rysika, nowy rodzaj rozszerzeń a także będzie ściśle zintegrowana z asystentką głosową Cortana. Na razie nie wiadomo, czy zostanie ona udostępniona użytkownikom starszej wersji Windows. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Windows 10 będzie darmową aktualizacją nawet dla Windows 7, śmiemy w to wątpić.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.