Opera rządzi Nokiami

Microsoft po odkupieniu od Nokii działu urządzeń mobilnych postanowił zwolnić kilka tysięcy pracowników i pozbyć się linii produktowych, które nie są zgodne z systemem Windows. Ale co z będącymi już na rynku urządzeniami?

Projekty Nokia X, Nokia Asha i Nokia Series 40 są już w agonii. Microsoft zamierza koncentrować się wyłącznie na systemie Windows. Kto zadba więc o sprzedane lub dostępne w sprzedaży smartfony z tymi systemami operacyjnymi? Odpowiedzią na ten problem jest firma Opera Software.

Wszystkie wyżej wymienione Nokie otrzymają aktualizację oprogramowania, która podmieni systemową przeglądarkę Xpress na Operę Mini. Oprócz tego sklep Nokia Store z aplikacjami zostanie podmieniony na Opera Mobile Store. To oznacza, że Opera przejmuje całą odpowiedzialność nad dostępnością mobilnych aplikacji na te telefony, w tym webowych. To właściwie dobra wiadomość: po Microsofcie, skupionym na Windows, spodziewać byśmy się mogli mniejszego zaangażowania.

0
Źródło: Opera
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.