Pogawędka z Siri w języku polskim? Szybciej niż sądziliśmy

Na taką wiadomość czekają wszyscy polscy posiadacze urządzeń Apple'a. Osobista asystentka i nawigator wiedzy obsługuje na ten moment 9 języków m.in.: angielski, niemiecki, francuski, włoski i japoński. Wygląda jednak na to, że do tego grona dołączą wkrótce także trzy języki słowiańskie - w tym język polski.

Według nieoficjalnych informacji do jakich dotarł czeski serwis LetemSvetemApplem wraz z nachodzącą aktualizacją iOS 9.0 Siri zacznie się komunikować w trzech nowych językach – polskim, czeskim i słowackim. Jeden z czytelników serwisu odkrył w ciągach tekstowych (zdjęcie poniżej) komunikaty wyraźnie sugerujące taką możliwość.

Biorąc pod uwagę, że opisane języki są do siebie bardzo podobne, a szykując się do premiery Apple Watch obsługującego komendy głosowe Apple może szukać nowych rynków zbytu powyższe informacje nie brzmią nieprawdopodobnie. Ponadto Apple byłby górą, gdyby polska Siri zadebiutowała przed Cortaną, która ciągle nie może się doczekać wersji przystosowanej pod nasz język.

0
Źródło: LetemSvetemApplem
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.