Polska armia kupi 350 dronów

Wojsko Polskie chce do 2026 roku wyposażyć się w 350 bezzałogowych systemów powietrznych klasy taktycznej i mini. Ogłoszenie o zamówieniu ukazało się właśnie na stronie Inspektoratu Uzbrojenia MON.

Na zamówienie składają się latające bezzałogowce klasy taktycznej krótkiego zasięgu (program Orlik) i klasy mini (kryptonim Wizjer). Do tego dochodzi oczywiście całe zaplecze w postaci logistyki i szkoleń dla operatorów.

Do 16 lutego firmy mogą zgłaszać swoją chęć wzięcia udziału w przetargu. Tempo spowodowane jest tym, że MON chce podpisać umowę na początku 2016 roku, tak aby pierwsze 15 zestawów trafiło do wojska do 2017 roku. Kolejne transze przewidziane są na lata 2022 i 2026.

Zaopatrzenie się w bezzałogowe systemy powietrzne różnego typu zostało opisane w planie modernizacji technicznej sił zbrojnych na lata 2013-2022. Program Rozpoznanie obrazowe i satelitarne jest częścią tego planu i zakłada zakup ponad 80 zestawów BSP różnych klas. Nasz wojsko łącznie wyposaży się w 350 nowych, bezzałogowych maszyn.

0
Źródło: money
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.