Projekt Ara: kolejny prototyp będzie porównywalny z dzisiejszymi flagowcami

Google obiecywało nam, że pierwszy modularny smartfon stworzony w ramach projektu Ara pojawi się na rynku w styczniu 2015. Nie wiemy, czy uda dotrzymać się tego terminu, albowiem na dzisiejszej konferencji Google zaprezentowało trzecią wersję swojego prototypu Spiral 3.

Spiral 3, według szefa projektu Paula Eremenko ma „dorównać, lub przerosnąć funkcjonalnością dzisiejsze smartfony”. Do tego, w chwili premiery, dla Spiral 3 ma być dostępne od 20 do 30 dodatkowych modułów, które użytkownicy będą mogli zamontować sobie na telefonie, tak żeby bardziej spełniał ich spersonalizowane oczekiwania.

Pierwszym rynkiem testowym, na którym pojawi się Projekt Ara będzie.. Puerto Rico. Terytorium to znajduje się pod jurysdykcją FCC, więc Google bardzo szybko po pomyślnych testach będzie w stanie wprowadzić swoje smartfony z klocków na rynek amerykański. Pozostaje pytanie: kiedy to nastąpi?

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.