Przycisk „Szaleństwo” w Tesla Model S P85D działa następująco:

Ok, trzeba przyznać Elonowi Muskowi, że jeśli do swojego nowego modelu elektrycznego samochodu dodaje tryb "Insane", to nie przesadza.

Co się dzieje po wciśnięciu przycisku? Elektryczny Tesla Model S P85D

przyspiesza od 0 do 100km/h w… TRZY SEKUNDY

. Poniższe nagranie pochodzi od prywatnego właściciela nowego modelu Tesli – Brooksa (który nie chciał zdradzić swoich pełnych personaliów), który zapewnia, że to wszystko tylko wygląda tak strasznie, a w rzeczywistości P85D jest bardzo bezpieczną konstrukcją. Po pierwsze: żeby zacząć przyspieszać w tak zawrotnym tempie, kierowca musi wcisnąć gaz do deski. Po drugie Brooks twierdzi, że testował tryb Insane w czasie deszczu – dzięki napędowi na cztery koła, P85D nie poślizgnął się ani razu.

P85D jest obecnie najszybszym, seryjnie produkowanym samochodem elektrycznym, który pokonał ostatnio na torze Dodge’a Challengera Hellcata (z V8 Hemi pod maską). No cóż, 691 koni mechanicznych (elektrycznych?) robi swoje. I wygląda całkiem sexy:

0
Źródło: Mashable
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.