PS4 w limitowanej edycji sprzedana za prawie pół miliona złotych

Szara wersja konsoli PS4 upamiętniająca 20-lecie marki PlayStation zelektryzowała wszystkich fanów. Konkursy, w których można było ją wygrać cieszyły się powodzeniem, a na internetowych aukcjach kolekcjonerzy byli w stanie wydać na nią nawet pięćdziesięciokrotność rynkowej ceny.

Takie kwoty jednak okazały się niczym, w porównaniu do zawrotnej sumy jaką osiągnął urodzinowy model PS4 okraszony numerkiem 00001. Na zorganizowanej przez Sony aukcji dostępnej na Yahoo Auctions pewien klient zdecydował się zakupić konsolę za 15 135 000 jenów, czyli około 480 tysięcy złotych. Przypominamy, że regularny egzemplarz tej wersji PS4 kosztował około 2100 zł.

Rzecznik prasowy Sony podziękował wszystkim uczestnikom za udział i przyznał, że finalna suma znacząco przekroczyła ich oczekiwania. Pieniądze za sprzedaż konsoli trafią do japońskiego oddziału organizacji charytatywnej 'Save the Children'.

0
Źródło: The Verge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.